Finansowanie sprzedaży a poprawa rentowności biznesu

Jedną z efektywnych strategii, które wspomagają poprawę rentowności biznesu, jest zastosowanie faktoringu. Ma to wiele zalet i jest bardzo pomocne w wielu aspektach. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób faktoring może przyczynić się do optymalizacji zarządzania płynnością finansową, co w rezultacie wpływa na ogólną wydajność i zyskowność przedsiębiorstwa. (więcej…)

więcej...
  • 0

Najlepszy bank dla firm

Małe i średnie firmy królują na polskim rynku. Dlatego to dla nich skierowana jest oferta wielu banków, które oferują tanie usługi w zakresie prowadzenia rachunków, ale także innych rzeczy jak udzielanie korzystnych kredytów. Co roczny ranking Forbes przedstawia najlepszy bank dla firm, które wciąż mają szansę rozwoju oraz znajdują się na różnych etapach od początkujących do średnio zaawansowanych. W 2013 roku liderem okazał się Idea Bank, który ma już kilkuletnią tradycję w wychodzeniu na przeciw wszystkim przedsiębiorcom. Przyznano mu aż pięć gwiazdek. Kolejne miejsca zajęły Alior Bank i BNP Paribas Bank Polska. Na uwagę w rankingu zasłużył także  PKO Bank Polski. (więcej…)

więcej...
  • 0

Który bank jest najlepszy ?

Na pytanie, który bank jest najlepszy bardzo trudno uzyskać jednoznaczną odpowiedź, podobnie jak w przypadku pytania, który samochód jest najlepszy, a przecież zdajemy sobie sprawę, że wybór głównie zależy od tego do jakich celów chcielibyśmy go wykorzystywać? Podobnie jest w przypadku banków, wybór tego najlepszego zależy głównie od tego z jakiej usługi chcielibyśmy skorzystać, czy będzie to konto bankowe, kredyt, pożyczka, leasing itp. Wybierając np. tanie konto i biorąc kredyt w danym banku może okazać się że oferta dotycząca konta jest bardzo atrakcyjna, jednak oferta kredytu już niekoniecznie. Oczywiście banki to firmy, a firmy mają za zadanie głównie zarabiać, przynosić dochód, więc zawsze warto to brać pod uwagę. Jednak mimo wszystko jest kilka banków w Polsce które mogłyby pretendować do miana najlepszego banku min. mBank.

więcej...
  • 0