Decydując się na rodzaj rachunku bankowego, bierzemy pod uwagę wiele kryteriów. Ważne są stawki comiesięcznych opłat, możliwości wypłat z bankomatów (im większe, tym lepiej), wysokości limitów wypłat, wysokość obowiązkowej wpłaty na konto oraz szereg innych kwestii.
Nierzadko decydując się na otwarcie rachunku w danym banku kierujemy się możliwością dokonywania bezpłatnych przelewów w obszarze rachunków będących w tym samym banku.
Chcąc otworzyć rachunek dla firm, wyżej opisane kwestie nie tracą na ważności. Do tego istotne staje się, czy można zarządzać kontem przez telefon i internet. To znacznie przyspiesza pracę, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach. Co ważne, firmy chcą mieć również możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych a także obsługiwania przelewów zagranicznych. Istotne stają się również dostępne opcje lokowania nadwyżek pieniężnych, które mogą się pojawiać w trakcie roku kalendarzowego. Co więcej, ważne są także możliwości uzyskania kredytu czy leasingu. Większość firm właśnie w ten sposób próbuje redukować koszty utrzymania przedsiębiorstwa lub zdobywa fundusze na inwestycje.
Banki z myślą o klientach prowadzących własną działalność gospodarczą, przygotowują specjalne oferty, dostosowane do wymagań i najczęstszych potrzeb tego rodzaju klientów. Produkt potrafi być często niemal indywidualnie dopasowany. Banki, podobnie jak inne instytucje, muszą dbać o swoich klientów. Sprawić tak, by do nich powracali i właśnie u nich lokowali jak największe środki pieniężne.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów