Dyskusje co do tego, czy program 500+ jest potrzebny trwają w najlepsze. Wśród Polaków nie brakuje opinii, wedle których program ten jest kompletnie bez sensu. Zgodnie z tego typu opiniami, ta forma pomocy nie jest najlepszą z możliwych. Inni natomiast uważają, że jest to doskonały sposób na zwiększenie dzietności Polaków. Tak czy inaczej, program 500+ ma duże znaczenie dla całego społeczeństwa, nie tylko dla tych, którzy z programu korzystają.
Większa zdolność kredytowa osób korzystających z programu
Z programu 500+, przynajmniej teoretycznie korzystają najbardziej potrzebujący. Są to często ludzie, którzy nierzadko biorą pożyczki. Nie łatwo jednak brać pożyczkę, gdy ma się niewielkie dochody. Każdy bank, przed przyznaniem kredytu sprawdza bowiem zdolność kredytową klienta. Jeśli owa zdolność kredytowa nie jest wystarczająca to kredyt po prostu nie jest przyznawany.
Okazuje się, że dzięki programowi 500+ można znacząco zwiększyć swoją zdolność kredytową. Dotyczy to szczególnie rodzin wielodzietnych. Rodzina, w której przykładowo jest troje dzieci poniżej 18 roku życia otrzymuje każdego miesiąca aż 1.5 tysiąca złotych. Tak wysoka kwota pieniędzy na pewno znacząco poprawia zdolność kredytową, co bez wątpienia można uznać za kolejną, dużą zaletę wprowadzenia programu socjalnego 500+.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów